Archiv všech novinek

Sbalit všechno

K10A a K10B mimo provoz

Malé učebny K10A a K10B jsou z důvodu rekonstrukce až do 12. února mimo provoz.

Stav: Stará

Vypalování CD/DVD

Máme externí CD/DVD mechaniku, můžete tedy vypalovat. Lze si ji vypůjčit u služby. Detaily

Stav: Stará

Nové stanice a switch

Jsou nainstalované a vyměněné všechny počítače. Žádný ale nemá CD mechaniku, takže momentálně není možné vypalovat přílohy k diplomkám. Všude jsou Windows 10 a všude je identická instalace. Počítače K10–34 a K10–99 budou přeinstalovány na Windows 7. Linuxy mají také všechny identickou instalaci a to Ubuntu 16.04. Je tam také Mathematica 11, Matlab 2016a. Celý lab je také připojen na nových switchích, vše na rychlosti 1 Gbit/s.

Stav: Stará

Rektorské volno 29.2.2012

Během rektorského volna bude laboratoř velmi pravděpodobně uzavřena. Vstaňte od počítačů, udělejte si volno, vyražte do ulic! happy smiley

Stav: Stará

Výpadek proudu 31.8.2011

Dne 31.8.2011 bude pravděpodobně v době od 6:30 do 9:00 laboratoř (stanice i servery) bez elektrického proudu. Bude probíhat výměna jističů v prostorách clusteru. Server Artax bude mimo provoz až do 14:00, bude provedena výměna disků.

Stav: Stará

Otevírací doba o letních prázdninách

V létě je laboratoř otevřena po-pá v době 10–18h.

Stav: Stará

Otevírací doba o Velikonocích

V pondělí 5. dubna bude Lab otevřen od 8.00 do 21.00.

Stav: Stará

Laboratoř otevřena i přes svátky

Laboratoř bude otevřená i o svátcích 1. a 8. května.

Stav: Stará

Výpadek 14.2.2009

O víkendu vypadl proud a artax byl nedostupný. Unixové stroje engywook a uyulala jsou mimo provoz. Na opravě se pracuje.

Stav: Stará

SVN Server na Artaxovi

Někteří uživatelé na artaxu používají SVN ale pouští si kvůli tomu každý vlastního démona. Jelikož SVN je dozajista užitečná věc a při studiu se studentům může hodit, běží odedneška na artaxu svn démon pro všechny.

Pro vývoj svých projektů můžete používat SVN server, jenž je k dispozici na Artaxovi. Jak? Stačí si vytvořit a nastavit repository a pak už jen umožnit čtení (případně zápis) svn démonovi na artaxu. Démon běží pod uživatelem repo, takže repository mu zpřístupníte například pomocí:

setfacl -Rm u:repo:rwx cesta_k_repository

Repository pak bude dostupné na URL:

svn://artax.karlin.mff.cuni.cz/absolutni_cesta_k_repository

Stav: Stará

Přečíslování IP adres

V týdnu od 19.5. bude postupně probíhat změna IP adres labu. Nové IP adresy serverů budou: 195.113.26.193 (atrey) a 195.113.26.195 (artax) a celý lab se bude přesouvat do sítě 195.113.26.x, kde x > 192.

Stav: Stará

Eduroam

Pro připojení notebooků je v labu možné používat výhradně WiFi síť v projektu Eduroam. Více informací najdete na stránce Matematické sekce (alternativní odkaz) a v sekci FAQ.

Stav: Stará

Nové stanice

Do běžného provozu byly uvedeny nové linuxové stanice. Jmenují se, jak už jste si asi všichni zvykli, Auryn, Engywook a Lomikel. Jelikož nám zbyl i nějaký starší hardware, tak starého Auryna můžete nyní nalézt pod novým jménem Uyulala?. Jako vždy, máte-li nějaké připomínky nebo stížnosti, neváhejte je napsat.

Stav: Stará

Máme otevřeno i o prázdninách

Laboratoř bude otevřena i během prázdnin. Jelikož jsou ale prázdniny, tak není stanovena pravidelná otvírací doba a záleží na tom, zda bude mít někdo čas sloužit. Zda bude otevřeno se dozvíte na těchto stránkách.

Stav: Neaktuální

Máme nový Artax

Možná jste si všimli koncem minulého týdne jistých problémů v Labu. Náš stařičký a přesluhující Artax se odebral natrvalo do věčných lovišť a bylo třeba uvést do chodu nový. Miero to zvládl rychle a už od pátku jste mohli zkoušet nový server. Pokud narazíte náhodou na nějaký nedořešený problém, dejte nám určitě vědět winking smiley

Stav: Stará

Nové servery dorazily

Tak dlouho očekáváná událost konečně nastala. Máme nové servery. Intenzivně se pracuje na jejich uvedení do provozu a doufáme, že někdy během následujícího týdne (od 18. 6.) nahradí současné přesluhující servery Artaxe a Atreye.

Stav: Neaktuální

Nový web

Máme nový web. Doufáme, že se vám bude líbit.Pokud vám na něm bude něco chybět, nebo budete-li k němu mít jiné připomínky, neváhejte nám dát vědět winking smiley

Stav: Stará

Artax dosluhuje

Náš hlavní server Artax umírá. Chovejte se k němu extrémně ohleduplně. Může dojít ke ztrátě dat (týká se hlavně /aux). Během dvou týdnů (cca do 5. května) bychom měli mít server nový, tešte se a doufejte, že nám tento do té doby vydrží.

Stav: Neaktuální

Tresty za sdílení

Je zakázáno sdílení jakýchkoliv dat (pokud vám to jejich licence neumožňuje) po síti Internet. Protože k těmto přestupkům dochází opakovaně, je trestem za tento prohřešek, na který přijde jakákoliv stížnost z venčí, ZRUŠENÍ ÚČTU v laboratoři. V případě zjištění interního zákaz účtu na měsíc.

Stav: Stará

Artax má problémy s disky

Na Artaxu začíná zlobit diskové pole. Dávejte si tedy pozor na svá data. Artax je už stařičký a za cca měsíc bude nový server. Do té doby doufejme že to všichni přežijeme ve zdraví winking smiley

Stav: Neaktuální

Hledá se služba

Není nikdo, kdo by ve čtvrtek ráno (9:00 - 10:40) sloužil, hledáme dobrovolníka… Být službou není vůbec marné a má to spoustu výhod. Chcete vědět jak se stát službou aby mohl být lab otevřen i ve čtvrtek ráno? Podívejte se do FAQu, je to tam hned na začátku winking smiley

Stav: Neaktuální