From Karlínský Lab

Lab: Tresty za sdílení

Je to sice divné slovní spojení, ale kromě aktualit zde naleznete historii novinek seřazenou od nejnovější po nejstarší. K čemu to může být dobré? Například pokud odjedete na semestr studovat do zahraničí a po návratu si chcete přečíst o co vše jste přišli.

Aktuálně platné novinky

K10A a K10B mimo provoz

Malé učebny K10A a K10B jsou z důvodu rekonstrukce až do 12. února mimo provoz.

Stav: Aktuální

Vyřešili jsme vypalování CD/DVD

Máme novou externí CD/DVD mechaniku, opět můžete vypalovat. Detaily

Stav: Aktuální

Nové stanice a switch

Jsou nainstalované a vyměněné všechny počítače. Žádný ale nemá CD mechaniku, takže momentálně není možné vypalovat přílohy k diplomkám. Všude jsou Windows 10 a všude je identická instalace. Počítače K10–34 a K10–99 budou přeinstalovány na Windows 7. Linuxy mají také všechny identickou instalaci a to Ubuntu 16.04. Je tam také Mathematica 11, Matlab 2016a. Celý lab je také připojen na nových switchích, vše na rychlosti 1 Gbit/s.

Stav: Aktuální

SVN Server na Artaxovi

Někteří uživatelé na artaxu používají SVN ale pouští si kvůli tomu každý vlastního démona. Jelikož SVN je dozajista užitečná věc a při studiu se studentům může hodit, běží odedneška na artaxu svn démon pro všechny.

Pro vývoj svých projektů můžete používat SVN server, jenž je k dispozici na Artaxovi. Jak? Stačí si vytvořit a nastavit repository a pak už jen umožnit čtení (případně zápis) svn démonovi na artaxu. Démon běží pod uživatelem repo, takže repository mu zpřístupníte například pomocí:

setfacl -Rm u:repo:rwx cesta_k_repository

Repository pak bude dostupné na URL:

svn://artax.karlin.mff.cuni.cz/absolutni_cesta_k_repository

Stav: Aktuální

Eduroam

Pro připojení notebooků je v labu možné používat výhradně WiFi síť v projektu Eduroam. Více informací najdete na stránce Matematické sekce (alternativní odkaz) a v sekci FAQ.

Stav: Aktuální

Tresty za sdílení

Je zakázáno sdílení jakýchkoliv dat (pokud vám to jejich licence neumožňuje) po síti Internet. Protože k těmto přestupkům dochází opakovaně, je trestem za tento prohřešek, na který přijde jakákoliv stížnost z venčí, ZRUŠENÍ ÚČTU v laboratoři. V případě zjištění interního zákaz účtu na měsíc.

Stav: Aktuální

Archiv všech novinek

Rozbalit všechno

Stránka z https://atrey.karlin.mff.cuni.cz/lab/index.php?n=Lab.Aktuality
Poslední úprava stránky: 22. June 2017, at 05:01 PM