O labu

Laboratoř se nachází v budově Matematické sekce MFF UK (Sokolovská 83, Praha 8 - Karlín). Je označena jako K10 a účty a software s ní sdílí také učebny K4 a K11, které jsou určeny pouze pro výuku. Máme otevřeno v pracovní dny od 8:00 do 20:00 (obvykle do 21:00). Na těchto stránkách najdete informace o vybavení labu, aktuální stav tohoto vybavení a odpovědi na většínu otázek, které s provozem laboratoře souvisí. Telefon do labu je 221 913 271 a e-mail na správce je michal (zavináč) atrey.karlin.mff.cuni.cz.

About the lab

Lab is situated in ground floor in classroom K10 and opening hours are Monday to Friday from 8am to 8pm. On these pages, you can find all information you need. See the For users” section in the left menu.

Aktuality

K10A a K10B mimo provoz

Malé učebny K10A a K10B jsou z důvodu rekonstrukce až do 12. února mimo provoz.

Stav: Aktuální

Vyřešili jsme vypalování CD/DVD

Máme novou externí CD/DVD mechaniku, opět můžete vypalovat. Detaily

Stav: Aktuální

Nové stanice a switch

Jsou nainstalované a vyměněné všechny počítače. Žádný ale nemá CD mechaniku, takže momentálně není možné vypalovat přílohy k diplomkám. Všude jsou Windows 10 a všude je identická instalace. Počítače K10–34 a K10–99 budou přeinstalovány na Windows 7. Linuxy mají také všechny identickou instalaci a to Ubuntu 16.04. Je tam také Mathematica 11, Matlab 2016a. Celý lab je také připojen na nových switchích, vše na rychlosti 1 Gbit/s.

Stav: Aktuální

SVN Server na Artaxovi

Někteří uživatelé na artaxu používají SVN ale pouští si kvůli tomu každý vlastního démona. Jelikož SVN je dozajista užitečná věc a při studiu se studentům může hodit, běží odedneška na artaxu svn démon pro všechny.

Pro vývoj svých projektů můžete používat SVN server, jenž je k dispozici na Artaxovi. Jak? Stačí si vytvořit a nastavit repository a pak už jen umožnit čtení (případně zápis) svn démonovi na artaxu. Démon běží pod uživatelem repo, takže repository mu zpřístupníte například pomocí:

setfacl -Rm u:repo:rwx cesta_k_repository

Repository pak bude dostupné na URL:

svn://artax.karlin.mff.cuni.cz/absolutni_cesta_k_repository

Stav: Aktuální

Eduroam

Pro připojení notebooků je v labu možné používat výhradně WiFi síť v projektu Eduroam. Více informací najdete na stránce Matematické sekce (alternativní odkaz) a v sekci FAQ.

Stav: Aktuální

Tresty za sdílení

Je zakázáno sdílení jakýchkoliv dat (pokud vám to jejich licence neumožňuje) po síti Internet. Protože k těmto přestupkům dochází opakovaně, je trestem za tento prohřešek, na který přijde jakákoliv stížnost z venčí, ZRUŠENÍ ÚČTU v laboratoři. V případě zjištění interního zákaz účtu na měsíc.

Stav: Aktuální