Tučňáci na Kampě
Tučňák s tučňákem
spacer
spacer


Home
Tým
Úspěchy
Fotogalerie
Odkazy


Reportáže:

2013
Dnem
Bedna 12
Matrix

2011
!TMOU 13
Bedna 10
Matrix: The Game

2010
!TMOU 12
iNula 4
Krtčí norou 7
Dnem 9
Exit 9
Bedna 9

2008
Noc tapürü 2
spacer


spacer
spacer

Matrix 2013

Alča, Monča, Kenny, Pepa, Šavlík
Autor reportáže: Pepa


Na letošním Matrix jsme se poprvé od (vítězné ;) ) TMOU 2010 sešli na venkovní šifrovačce v kompletní sestavě. Vzhledem k tomu, že Matrix jsme ještě nedošli, byl cíl jasný.

Začali jsme (na Matrixu už pomalu tradiční) konzumací Alčina dortu a (za všech okolností tradičním) čekáním na Kennyho. Přestože jsme byli (až na výjimku ;) ) na startu v předstihu, prováhali jsme okamžik, kdy se začala tvořit fronta, takže jsme si ji museli trpělivě vystát s mnoha ostatními týmy, a zaregistrovali jsme se pouhých pár minut před oficiálním startem hry.

V pevnosti se tísnili Alča s Kennym. Po zahájení jsme se my tři zbylí pustili do trudnomyslné během čehož jsme se s vězni SMSkami ujišťovali, co znamenají které hádanky. Na společnou asociaci jsme potřebovali všechny ingredience (ale byla perfektní!).

Po setkání před pevností jsme se přerozdělili. Šavlík s děvčaty se vydali do Dejvic pro Metrovou a Nesnesitelnou, my s Kennym jsme vyrazili na Dlouhou. Instalační archiv slepice nám ale odolával, a tak jsme se přesunuli vyzvednout Periferní. Sekala jsme zabili rychle, tak se Kenny vyslal na Smetanku (kde strávil líbezné zhruba dvě hodiny při hledání tyče, šifry, orgů i kdečeho jiného). Já jsem se mezitím vrátil k pevnosti, kde jsme měli sraz s ostatními. Ti zatím postoupili v Nesnesitelné i Metrové a navíc vyzvedli Technickou a Konzervativní, takže bylo co luštit.

Šavlík s Mončou plnili první úkol v pevnosti (nějakého PacMana) a neměli s tím problém.

Základnu jsme vytvořili na lavičkách v obchodním centru, kde bylo ve srovnání s venkem vážně příjemně. Když už jsme zas měli něco naluštěno, vyrazili Alča s právě přišedším Kennym na pokračování Metrové a Monča se Šavlíkem na Technickou. Já jsem se k nim připojil po touhou-po-konzervativní-šifře-motivované zajížďce do Holešovic. Společně nám došlo, že ceduli s asociacemi na modrý zub asi nestačilo vyfotit, tak se Šavlík jal v Technické pokračovat sám a já s Mončou jsme odjeli vyzvednout začátky Minimalistické, Nápovědní a Centrální. S Mončiným, které se právě otevřely. Internetem v mobilu se nám podařilo správně obarvit polohrubou mouku, ale římskou diakritiku jsme nedoklepli a u mlýnu na břehu jsme neměli ponětí, tak jsme se vydali zpátky k pevnosti.

Díky Alče s Kennym, kteří zatím dokončili Metrovou větev, jsme měli příležitost vidět vyčerpaná Tykadla a myši, kterak si koukají na ocásky :). Nápad na sebe nechal čekat docela dlouho, ale nakonec (prostřednictvím Alči) dorazil. Šavlík zatím nelenil, něco vyluštil a vydal se pokračovat v Centrální a Nápovědní, takže když nám volal, že má půlku šifry, přiložili Alča s Kennym druhou půlku z Periferní větve a doluštění antikřížovky bylo ve čtyřech otázkou chvilky. Alča s Kennym se vypravili dodělat Periferní/Centrální a já s Mončou jsme vyrazili na pomoc Šavlíkovi.

Společně jsme nad ránem postoupili v Nápovědní a Konzervativní, takže svítání zastihlo nás tři na Krejcárku u pavouků a Alču s Kennym v Karlíně na tramvajové mapě. My jsme pavouky dali, tak jsme se ještě naposledy potkali u pevnosti, ale za posledních 15 minut jsme už s tramvajemi nehli.

Nepřipadali jsme si nijak zvlášť úspěšní (přece jen jsme minimálně tři větve -- Dlouhou, Minimalistickou a Nesnesitelnou -- nedotáhli), takže nás rozsudek orgů posílající nás do finále poněkud zaskočil, ale nehádali jsme se :). Pomohlo nám asi i to, že jsme získali klíček za trička orgů, když jsme zkoušeli výsledek "kostel" v Nesnesitelné větvi, kde byl kód "kříž". Inu, štěstí přeje připraveným :).

Před finále jsme si příjemně oddechli, nechali si vysvětlit řešení skoro všech šifer z první části a pokecali s elitními luštiči jiných týmů.

Finále samotné jsme si náležitě užili :). Především jsme vyluštili první šifru jako první (v řádu desítek vteřin). Pak už jsme sice tolik neexcelovali, ale až na myší kožíšky, transparenty z publika a protiprávní slohovku jsme vyluštili všechno. V závěru jsme se pokoušeli asociovat z dílčích hesel to závěrečné, ale (s ohledem na vzorový postup pochopitelně) jsme neměli nejmenší šanci. Vlhké jámě srdečně gratulujeme (po předvedeném výkonu v první části by bylo trapné, kdyby nevyhráli) a jsme spokojeni s prvním z druhých míst :).

Na závěr chceme ohromně moc poděkovat orgům. Nejen že si (až na jednu zřejmou Kennyho výtku) nemáme na co stěžovat, ale co víc, téměř nepřetržitě jsme se nad šiframi a jejich nápaditými principy náramně bavili. Orgové, jděte do toho za rok znovu! Na formátu tolik nesejde, ale snad nekonečného množství těch úžasných nápadů by byla věčná škoda :).


© Šavlík 2010 - Savlik5 SNEK gmail TECKA com