Tučňáci na Kampě
Tučňák s tučňákem
spacer
spacer


Home
Tým
Úspěchy
Fotogalerie
Odkazy


Reportáže:

2013
Dnem
Bedna 12
Matrix

2011
!TMOU 13
Bedna 10
Matrix: The Game

2010
!TMOU 12
iNula 4
Krtčí norou 7
Dnem 9
Exit 9
Bedna 9

2008
Noc tapürü 2
spacer


spacer
spacer

Dnem 2013

Monča, Pepa, Šavlík
Autor reportáže: Monča


Dnem jsme začali ve složení Pepa, Šavlík a já (v kategorii „starší“) již den před Dnem příjemnou grilovačkou nedaleko Brna u Zuzky doma. Užívali jsme si maso, zeleninu, kulečník, aktivity, kytaru, byla dobrá nálada, super lidi a málo spánku.

Brzy ráno jsme se přemístili na start, kde ale pršelo. Rozhodli jsme se neklesat na mysli a dobrou náladu jsme si zařídili po svém. Při úvodní aktivitě (sety) už nám bylo docela veselo a s naprostým klidem – ve stylu - počkáme až tu nebude tolik lidí - jsme našli naši trojičku a přemístili se na poslední přistavený autobus, který nás odvezl do Říčmanic. Cestou bylo pro řešení další šifry potřeba dávat pozor, kudy jedem, což jsme celkem zvládali, takže po výstupu z busu jsme to již jen kontrolovali a z výsledku Konupkova mouka jsme celkem bez výčitek udělali existující Konůpkovu louku.

Tučňáčí light tempo na přesunu bylo tentokráte záměrné, ještě intenzivnější než obvykle a typické po celý den. Dny v týdnu nám nezabraly ani tolik času, kolik jsem potřebovala na záchod, a šli jsme k Arboretu, kde byla fakt pěkná šifra – prezidenti. Nejednou nás pobavila a dokonce jsme chvíli váhali nad smysluplností správně vyřešené tajenky „LESNAZMENENEZKM“. Docela pomohlo připravené rozdělení slov, které v kategorii expert neměli: „LES NA Z MENE NEZ KM“. I tak byla tajenka vtipná, protože na západ byl všude les :-). Takže se šlo k něčemu, co na mapě vypadalo jako louka.

U louky s vysázenýma borovicema alias loděma jsme měli krátkou debatu o tom, kdo půjde do té mokré trávy a demokraticky jsme vybrali nejméně protestujícího Pepu. Všechny lodě jsme umístili na 4 otázky (ze 6) a z indicií „bílé“ a „kůry“ jsme úspěšně složili „břízy“.

Tam nás čekaly vtipně zbásněné popisy zvířat. Zjistili jsme například, že na obloze mohou být i medvědi (souhvězdí), a že chlupaté zvíře ve vodě nemusí být bobr nebo vydra, ale může to být třeba ondatra. Dále jsme šli „pod most“, kde se kluci konečně najedli, zatímco jsem začala vyplňovat přesmyčky slov – po chvíli se podařilo na hledané slovo přijít (kostel), ale chtěli jsme šifru dořešit celou, tak jsme pokračovali. Podařilo se nám kostel ověřit ještě z jedné strany, když se rozpršelo docela hodně... Takže jsme se přesunuli ke kostelu a šifru dodělávali paralelně s novou šifrou.

Až tam jsme konečně odhalili záhadný obrázek (kolek). Po nekonečném překreslování krychliček krychle do roviny v nové kostelové šifře jsem před vystřízlivěním ještě stihla vymyslet přesmyčku z KOSTEL na STOLEK a ze stolku jsme pak na změnu jednoho písmene přišli na STONEK nebo SPOLEK, ale to se nám nedařilo přeskládat na smysluplné slovo, abychom kostel potvrdili i ze třetího směru, tak jsme přesmyčky definitivně odložili nedoluštěné.

Z krychle mezitím vyšlo „M. Tyrš“, kde jsme dostali obrysy sousedních států s písmenky divných fontů. Okamžitě jsme šifru roztrhali, ale pak jsme dlouho vůbec nic neviděli. Když jsme si po čase všimli, že každý font je tam použit právě dvakrát, měli jsme vyhráno. V místě ČR se vypsalo další stanoviště u pramene.

Tam jsme se nezdrželi ani tak dlouho, jak trvalo nalepení samolepky. Pepa to rovnou přečetl a pokračovali jsme k prameni na záhadnou šifru, kde nebyla šifra v textu, ale byla na tom papíře. Logo jsme zkontrolovali, ale neúspěšně. Do cíle jsme přišli krátce po druhé hodině se sladkým heslem bez háčků „kobliha“, což nebylo přijato. Při kontrolním porovnávání log jsme DŽEM objevili a bylo vyhráno! Byli jsme 4., což nás mile překvapilo vzhledem k našemu tučňáčímu nasazení při přesunech a pokusech nechat vyřešit šifru všechny členy týmu. V cíli jsme nepobyli dlouho, protože nám jel brzy vlak do Brna, což bylo lákavé vzhledem k promáčeným botám.

Celkově se nám všechny šifry moc líbily, byly nápadité a „čisté“. Za rok si akci rádi zopakujeme, apelujeme však na organizátory, aby si lépe pohlídali počasí. Děkujeme za příjemný den všem organizátorům i účastníkům!

Tučňák s tučňákem light


© Šavlík 2010 - Savlik5 SNEK gmail TECKA com