EN
Jan Matějka aka Moskyto
Vítej, 54.158.52.166!

Obecně

Jméno mé jest Jan Matějka. Možná mě znáte pod označením Moskyto. Zabývám se různými činnostmi, ale mým hlavním oborem se postupně začíná stávat programování. Studuju na MFF UK, ve chvíli aktualizace tohoto webu v prvním ročníku.

Můj Geek Code:

-----BEGIN GEEK CODE BLOCK-----
Version: 3.1
GCS/M/MU d--@>?@ s+: a-->+++(?) C+(++) UL++>++++$ P+++>+++++ L++(+++) E--- W++
N->? o? K- w--- O- M-- V? PS+ PE++ PGP++ t? 5? R>$ !tv>$ b++>+++ DI D- G e
h--(*)>---- y+* r?>+++
-----END GEEK CODE BLOCK-----

Pro lenochy dekódovátko

Umím imperativní a funkcionální jazyky ;o), konkrétně programuji v C, začínal jsem na Pascalu, ačkoli ho moc nemusím. Nezaleknu se ani obskurit typu Brainfuck nebo Whitespace. Mám fakt rád Aargh!. Možná budu trochu fušovat do Haskellu, ale to je zatím ve hvězdách. Píšu v Perlu. Na slušné úrovni umím PostScript. Ve svých webových aplikacích používám PHP v kombinaci s MySQL nebo Perl. Běžně používám ke skriptování Bash, Awk a další UNIXové nástroje, ale to je snad samozřejmost. Organizuji KSP

Bytostně nenávidím C#, ASP, jazyky typu Basic a z nich zvláště MS Visual Basic, stejně jako jakékoli hnusy typu .NET ...

Matematika

Tu jsem kdysi chtěl studovat, ale došel jsem k názoru, že to, co umím nejlépe, je potřeba nechat si pro zábavu.

Fyzika

Mám rád teorii chaosu, ale trochu ji nechápu. Trochu mi imponují atraktory a podobné pseudonáhodné generátory. Kdysi jsem se chtěl věnovat jaderné fyzice.

Chemie

Kdysi jsem chtěl studovat chemii. Později mě přestala tolik bavit a kromě toho nemám takovou laboratorní trpělivost a invenci. V současné době ji ponechávám na vedlejší koleji, ale uvažuju o tom, že si možná nějaké chemické vzdělání přeci jen udělám ...

Hudba

Hraju na klavír. V roce 2006 jsem ukončil 2. cyklus na ZUŠ a v současné době hraju "jen tak pro radost". Oblíbeným skladatelem je Bach, a potom z moderních směrů zvláště Chačaturjan. Občas jen tak volně improvizuji a občas složím krátkou skladbu, ale obvykle ji hned zapomenu.

Hraju na kytaru. Jsem samoukem od roku 2002 a momentálně se orientuji spíše na středověkou hudbu a např. písně původně doprovázené loutnou. Mám rád rock, ale nikdy jsem neměl trpělivost se naučit jakékoli kytarové sólo.

Občas stvořím nějakou hudbu. Většinou se jedná o úpravy křesťanských písní pro chrámový doprovod, výjimečně něco jiného, obvykle k nějaké příležitosti. Abych to dělal jen tak, na to nebývá čas.

Texty

se přesunuly na vlastní stránku.

Nechceme Paroubka Prezidentem