English

Česky

Milanovy LEGO modely

Milan's LEGO models

Zde jsou moje pokusy ze stavebnice LEGO. Nejsou zatím nijak speciálně roztříděné, protože stránku teprve postupně tvořím. Většinou jsou to moje experimenty se stavebními technikami a nebo alternativní modely k oficiálním setům.

This is a page with my LEGO creations. I just started with this as I learnt with LDD and started to archive my (real) models. Mostly they are (will be) an official sets alternate models or my experiments with building methods (SNOT).

Výletní auto - alternativní model k setu 6743

LEGO City car on steroids - an alternate model for set #6743

Milan

Velké auto v LEGO City stylu - "LEGO City car on steroids" ze setu 6743. Hlavní úkol byl obestavět vůbec ten objem, když ve stavenici jsou hlavně placky (Plates) a minimum možností, jak je natáčet do jiných směrů.

"LEGO City car on steroids" made from set 6743. The main problem was the model volume itself because there are many Plates in the set and very limited chances for SNOT.

PDF

Formulka - experiment s využitím tyček

Race car - an experiment with Bar-like bricks

Milan

Auto klasických LEGO City rozměrů (původní 4-ťuplíkové). Zajímavostí na něm je, že využívá netradiční spojení kostek pomocí tyček ("Bar") a množství nepravých úhlů. Např. se tímto způsobem podařilo dostat do kabiny volant, tachometr a řadící páku. To by klasickým způsobem nešlo. Dveře se dají zvedat (otáčet), což podporuje hru.

"A classic LEGO City (4-stud) car. The interesting point here is a usage of Bar-like bricks and (as a result) bricks in many angles. For example, I was able to put all a speedmeter, steering wheel and a gear shift lever to the car cabin. That's impossible with traditional building techniques (in such small car cabin). Children like door "opening" (by turning) in their games.

PDF