Zápis z 46. schůzky projektu KTTV, 26.10.1999

Author Jehně
Date created 26.10.1999
Project KTTV
CVS $Header: /home/projekt/cvs/plpoint/docs/zapis-46.html,v 2.1 1999/10/26 17:56:12 jehne Exp $

Přítomni: všichni kromě Dr. Pavelky

Kontrola minulých úkolů

KU 45/1 Jehně:
Linky i tlačítka Back/Forward jsou až na pár drobností hotové. Chybí ještě předání focusu na okno dokumentu a umístění kurzoru na začátek dokumentu. Na rozdíl od minulé domluvy tlačítka Back a Forward fungují tak, že nevadí, když se během jejich používání edituje dokument.

KU 45/2 Králík:
Udělal umístění kurzoru do obecného bloku, ještě ale Jindra musí udělat posunutí zobrazení dokumentu v okně doprava, aby měl kurzor kde blikat.

KU 45/3 Martin:
Pracoval na rekvalifikaci hajzlbáby - skoro už to je, ale ještě to někde padá. Udělal fortify a starší interface v SGML writeru, ale nedostal se k chybě v menu (nemaže se objekt).

KU 45/4 Kendy:
Zase zapomněl zdokumentovat to, co už měl dávno mít. Vykašlal se na dvě věci, které měl udělat, ale místo toho udělal: vytváření nového slidu (pomocí dialogu), vytváření textboxu myší, zlepšil překreslování textboxu a ještě další věci.

KU 45/5 Lišák:
Prezentace už funguje ve dvou modech - okno/fullscreen, zatím nelze ovládat klávesama.

KU 45/6 Jindra:
Ve Francii nic moc nepřelezl - vylezl 6C On Sight a 7C All Free, 8A+ nedolezl.

Diskutované problémy

Umístění kurzoru na začátek otevřeného dokumentu. Králíkova metoda na umístění kurzoru do obecného dokumentu funguje jen na listy stromu dokumentu různé od odstavce. Bude se muset vyřešit tak, že se projde až na nejnižší úroven v dokumentu a tam se kurzor umístí (udělá Jindřich).

Dále se debatovalo o způsobu generování bitmap zobrazujících slidy pro účely prohlížení přes WWW. Pro dynamické generování jsou dvě možnosti - bud vygenerovat všechny slidy najednou na začátku dokumentu (zůstávájí na disku soubory), nebo volat generátor pro každý slide znovu (pomalejší, větší zátěž serveru).
Shodli jsme se na tom, že se budou obrázky generovat dynamicky, aby byly vždy aktuální. Možná by byla dobrá funkce, která by ale uměla dokument vyexportovat staticky.
Zdá se, že vyrábět samostatný program pro generování obrázků do bitmap je příliš složité a byly by problémy s tím, že bychom měli jeden kod na dvou místech, takže se asi bude používat normální KTTV s nějakým přepínačem.

Nové úkoly

NU 46/1 Jindra:
Odstraní chyby v metodě SetWidth v tabulce, uvolnění paměti ve FontSelectoru, podívá se na českou klávesnici ve wxWindows a pak bude dělat na selekci a clipboardu v tabulce.

NU 46/2 Jehně:
Napíše pro Králíka metodu kBlock::IsFirstLeafInDocument(), která vrátí, je-li tento blok prvním listem ve stromu dokumentu.
Nakreslí pro Králíka ikony Underline, Strike, Left Align, Right Align, Center a Skip Out Of Index.

NU 46/3 Lišák:
Bude dělat na prezentaci, udělá tam ovládání klávesama, udělá vytváření HRule a bude dělat na převodu slidu do PNG.

NU 46/4 Martin:
Podívá se na wxAccelerator, dokončí rekvalifikaci hajzlbáby a opraví charset.

NU 46/5 Králík:
Do příště dodělá selekci.

NU 46/6 Kendy:
Přidá si ty dvě věci do todo listu a udělá aspon čtyři věci z tohoto todo listu.

Příští schůzka bude na koleji v úterý 27. 10. od 18:00. Každý ma za úkol velkolepě oslavit státní svátek.