Zápis z 45. schůzky projektu KTTV, 19.10.1999

Author Martin Vidner
Date created 24.10.1999
Project KTTV
CVS $Header: /home/projekt/cvs/plpoint/docs/zapis-45.html,v 2.2 1999/12/05 20:22:55 martin Exp $

Přítomni: Martin, Králík, Kendy, Jehně, Lišák

Kontrola minulých úkolů

KU 44/1 Jehně: na pagebreaky zapomněl. Skákání po lincích udělal, ještě tam chybí nějaká spolupráce s dialogy. Nefunguje přepínání fokusu do jiného okna.

KU 44/2 Králík: spojování odstavců udělal. Taky udělal skok po linku na dvojklik. Kurzor na obecném bloku ani selekci nedělal.

KU 44/3 Martin: Rekvalfikaci hajzlbáby pouze domluvil s Králíkem, ještě do toho nehrabal. Ukládání atributů textu tam je, kromě velikosti a řezu fontu, což ale editor zatím taky nemá. Ladící knihovna Fortify nasazena, odhaleno pár úniků paměti.

KU 44/4 (wow) Kendy: Beziérku udělal, ale barvičky nezdokumentoval, i když by mu to bylo trvalo čvtrt hodiny, jak sám přiznal. Udělal menu pro slide a (un)groupování.

KU 44/5 Jindřich: opravil nějaké věci pro writer a pilně leze v té Francii.

KU 44/6 Lišák: dělal nějaké drobnosti pro Jehně, experimentoval s wxScreenDC.

Diskutované problémy

Historie skoků

V příručce se mluví o tlačítcích Back a Forward a o historii skoků po lincích. To ale bude dělat problémy při editaci: obzvlášť, když se smaže nějaký cíl, ale bude v historii. Takže uděláme nějakou metodu, pomocí které se historie dozví, že byl dokument modifikován a tedy se má vymazat (ta historie...). Stejně tam ta metoda bude užitečná pro dotaz na uložení dokumentů před zavřením programu. Ošetřovat se to bude až při samotné editaci, ne někde při rozskoku podle editačního příkazu.

Skoky během prezentace

Lišák se ptá, zdali mají být linky aktivní i během prezentace. Pro jednoduchost nebudou. Ani se nebude měnit jejich zobrazování, tj. pořád budou podtržené.

Nové úkoly

NU 45/1 Jehně dodělá linky a udělá Forward, Back.

NU 45/2 Králíkovi z minula přetéká kurzor v obecném bloku a selekce.

NU 45/3 Martin konečně naimplementuje tu rekvalifikaci hajzlbáby, nechá si to ovšem pomluvit od Kendyho. Udělá kontrolu uložení dokumentů při zavírání programu, bude posílat Impuls Jehněmu kvůli historii. Udělá Fortify vypnutelné. Použije starší interface wx v sgmlwriteru, aby to chodilo i Králíkovi. Udělá korektně volání delete.

NU 45/4 Kendy zdokumentuje toho barevného výběrčího. Naváže slajd na klávesy a udělá lepší test na kliknutí blízko beziérky. Bude kecat Martinovi do hajzlbáby.

NU 45/5 Lišák zas bude dělat tu prezentaci.

Příští schůzka bude na koleji v úterý 26.10. od 18:00.