Zápis z 39. schůzky projektu KTTV, 7.9.1999

Author Martin Vidner
Date created 9.9.99 (Booom!)
Project KTTV
CVS $Header: /home/projekt/cvs/plpoint/docs/zapis-39.html,v 2.1 1999/09/09 09:24:37 martin Exp $

Přítomni: všichni!

Kontrola minulých úkolů

Všichni se dostavili živi a zdrávi, čímž splnili základní úkol.

Lišák vyrobil roztomilý dialog na editování prezentace.

Martin vylepšil parser, writer a spoustu dalších maličkostí. Napsal o tom tak dlouhý mail, že vzbudil zdání spousty vynaloženého úsilí.

Diskutované problémy

Podmínky pro vývoj

Lišák, Jehně a Martin nemají problémy. Kendy nedonutil síť ke spojení s poohem, Králík ještě není na síti a Jidřichovi se nezdařila kompilace.

Z čeho se skládá prezentace

Když Lišák předvedl svoji práci na dialogu prezentace, Králík namítl, že mu tam jaksi chybí odstavce a obecné bloky, na kterých jsme se domluvili na schůzkách 27 a 31. Uživatelská příručka si v tom ale odporuje.

Králík hájil koncepci skript doprovázených slajdy. Dr. Pavelka dokument vidí spíše jako komentované prezentace. Pro ně stačí, když se budou promítat jen slajdy a ne obecné bloky. Navíc zjišťujeme, že u obecnějšího přístupu je nutné rozmyslet hodně dalších věcí - mj. uživatelské ovládání.

Rozhodli jsme se: Slide bude mít jedinečný titulek. Ten se standardně nebude nikde zobrazovat, ale bude se dát editovat společně s dalšími vlastnostmi slidu (barvou pozadí atd.). Novému slidu se vygeneruje nějaké jednoduché jméno, tvůrce prezentace ho může změnit na něco smysluplného a tím si lépe uspořádat myšlenky. Titulek bude zkopírovatelný do clipboardu, aby se dal plácnout do textu / textboxu.

V dialogu sestavení prezentace budou dvě poloviny: jedna pro všechny slidy v dokumentu a druhá pro ty vybrané. V každé polovině bude listbox titulků a preview slidu, odpovídající aktivnímu titulku. (Tím odpadne nutnost platit tam dvě(!) hajzlbáby.)

Titulky se použijí i při reprezentaci dokumentu v souboru.

Pro Jehněho: při paste se bude muset generovat nový titulek.
Pro Lišáka: slide se zobrazí korektně, když nemá focus.

Nové úkoly

NU 39/1 Králíkovi se povoluje dodělat grafiku, ale od pondělí se vrhne na projekt.

NU 39/2 Lišák pokračuje v editoru prezentací (tj. předělá ho dle dnešní domluvy).

NU 39/3 Jehně bude dělat na lincích: OnLinkTarget.

NU 39/4 Kendy bude dělat textbox ve slidu.

NU 39/5 Jindřich bude dělat na tabulkách: zadávání, vytváření, kopírování.

NU 39/6 Martin bude načítat a ukládat slide.

NU 39/7 Každý napíše seznam toho, co ještě musí dopsat do konce projektu, případně co k tomu potřebuje od ostatních. Mailne / přinese to Martinovi do pondělního rána. Na schůzce pak podle toho rozvrhneme práce do konce října. Konec října tímto vyhlašujeme za termín, který budeme honit, protože nemáme náladu strávit silvestra u debuggeru.

Příští schůzka bude na koleji v úterý 14.9. od 18:00.