Zápis z 27. schůzky projektu KTTV, 27.4.1999

Author Martin Vidner
Date created 28.4.1999
Project KTTV
CVS $Header: /home/projekt/cvs/plpoint/docs/zapis-27.html,v 2.2 1999/09/09 09:24:37 martin Exp $

Přítomni: všichni

Kontrola minulých úkolů

Jindřich nenapsal zápis do počítače, takže si ho ostatní nemohli přečíst.

Kendy, Králík, Jehně a Jindřich nesepsali plán své činnosti a rozhraní. Lišák a Martin ano.

Dr. Pavelka přinesl komentář k uživatelské a návrhové příručce. Převzali ho autoři.

Diskutované problémy

Plán a rozdělení prací

Všichni přednesli svoji představu o tom, jaké věci kdy hodlají psát. Shrnutí, které jsme chtěli dělat na téhle schůzce, se ukládá jako úkol. Viz NU 27/4, 27/5.

Ubytování na koleji o prázdninách

Viz NU 27/1.

Co s tabulkami

Nedělat zbytečné fíčury, klidně se vykašlat na vnoření, pro většinu dokumentů úplně postačí naprosto primitivní mřížka. Nezapomenout na uživatelské ovládání: postačí jediný dotaz na počet sloupců a řádky budou přibývat samy. Možnost měnit šířku sloupců. Slučování buněk asi pracné, není nutné. Pěkná třešeň by bylo záhlaví opakující se na každé stránce.

Prohlížeč

Asi nějak vydělit z hlavního programu. Podmíněnými překlady? Dr. Pavelka říká, že se to dá uřídit a on to tak dělal celý svůj (programátorský) život. Ale my top přece děláme objektové, tak toho využijeme a pokusíme se to udělat bez #ifdefů.

Vybírání slajdů k promítání

Kde se vezmou jména, podle kterých se má vybírat v listboxu?

Nyní zjišťujeme, že Králík v příručce nabízí pro promítání i některé odstavce. Jak by se to řešilo?

Standardně by do prezentace byly zařazeny všechny slajdy. Ale vždyť mohou mít různou velikost. Buď povolit jen ty, co mají velikost standardní, "promítací", nebo kterékoliv, případně zoomnuté, nanejvýš uživatele upozornit, že to možná nebude čitelné.

Konvertor

Doufáme, že nebudeme mít problémy s patentem na GIF.

Poznámka během přepisování zápisu: na stránce Free Software Foundation je o GIFech pokec, ze kterého vyplývá, že bychom problémy asi měli. Takže možná bude lepší, když budeme generovat PNG, protože nové browsery ho už zvládají.

Správa konfigurací, verze wxWindows

Jindřich navrhuje přechod na wxWindows 2.01, že už v nich konečně pořádně fungují toolbary, zneplatňování kusu okna a hlavně screenshoty vypadají úžasně. Použijeme tedy nový Počítačův Králík jako pokusného jindřicha, na němž se nová verze nejdřív vyzkouší, aby nám to celé nezbourala. Neviděli jste někde můj permutátor? Viz NU 27/2 a 27/3.

Rozhraní, integrování

Veřejně přístupné metody nesmějí být naprogramovány polovičatě, natož hroutit program. Buď budou hotové, nebo nebudou dělat nic a vypíšou o tom varovnou hlášku. Ale i když nebudou dělat nic, budou existovat - se správným rozhraním - aby ostatní komponenty měly co volat.

Recenze dokumentace

Obecně je napsaná slušně a dá se číst, poznámky tam máme vepsané.

Uživatelská příručka je zatím spíše referenční. Bylo by dobré, kdyby uživatele prováděla běžnými pracovními postupy, třeba pomocí screenshotů. Ale ty by nešly prohlížet v KTTV. Není tam moc jasné, jak se budou dělat hyperlinky. No to přece proto, že to není jasné ani nám! Jehně doporučuje inspirovat se Composerem.

Nové úkoly

NU 27/1 Každý si vyzvedne žádost o ubytování na červenec a září a přinese ji vyplněnou na schůzku, aby ji dr. Pavelka mohl potvrdit.

NU 27/2 Jindřich si na novém počítači nainstaluje wxWindows 2.01 a ověří, jestli je kompatibilní s KTTV. NU 27/3 Lišák s ním pak dá dohromady popis referenčního vývojového prostředí - která verze čeho, odkud a jak to nainstalovat.

NU 27/4 Martin shrne to, co všichni přednesli na schůzce o dalším rozdělení vývoje podle etap a komponent. NU 27/5 Až to bude mít, tak s tím oběhne ostatní aby naspecifikovali rozhraní. Do dvou týdnů bude první etapa naspecifikována na úrovni headerů.

NU 27/6 Jindřich dopíše minulý zápis.

Příští schůzka bude na koleji v úterý 4.5. od 18:00.