Zápis z 12. schůzky projektu KTTV

Title Zápis z 12. schůzky projektu KTTV
Author Jindřich Houska
Date 15.12.1998
Reference
File plpoint/docs/zapis-12.html
Project KTTV
Version $Revision: 1.1 $

Datum: 15.12.1998
Přítomni: Lišák (ve čtvrt na sedm do pokoje nakoukla Hedvika a Lisak pln strachu odskákal do neznáma), Jindřich, Jehně (odešel o něco dříve), Králík, Martin

Kontrola úkolů:

KU 11/1 Jehně a Lišák XWindows nerozchodili, protože si budou muset asi koupit novou grafickou kartu.

KU 11/2 Zatím nesplněno.

KU 11/3 Lišák hlavičku napsal.

KU 11/4 Domluva na koleji proběhla.

Diskutováno

To co obsahuje jednotlivé editované bloky (objek, kterému uživatel říká editor), se nejmenuje editor, ale hajzlbába. Ta se bude starat o jednotlivé bloky pomocí jejich seznamů, bude zajištovat aktivní blok, správné vykreslování bloků atd.

Objekty v hajzlbábě budou mít hierarchickou strukturu - budou se uchovávat v seznamech bloků. Hajzlbába má ukazatel na hlavní seznam bloků, dalším seznamem např. bude odrážkový seznam v textu nebo seznam odstavců ve slidu.

Nebudeme mít žádný fyzický canvas, který by si pamatoval svůj obsah (wxWindows s největší pravděpodobností ani nic takového nepodporují), ale při žádosti o překreslení okna si hajzlbába od wxWindows zjistí, jaké obdélníky se mají překreslit a podle toho zavolá překreslení příslušného bloku.

Měla by se upravit hlavička souborů - mělo by se využít více příkazů CVS, např. $name$ atd.

Nové úkoly

NU 9/1 Hlavním úkolem je nakoupit dárky na vánoce a potom už jen chodit lyžovat, jezdit do hor, dívat se na pohádky atd. Za nesplnění úkolu budou tvrdé postihy.