Jak zkompilovat kttv s automake

Author Martin Vidner
Date created 16.11.1999
Project KTTV
CVS $Header: /home/projekt/cvs/plpoint/docs/build.html,v 2.5 1999/11/17 11:07:54 martin Exp $

Dříve stačilo říct make v plpoint/source, případně předcházené make depem. Nyní je všechno jinak, složitěji. Zato však bude nově možné: Snad vám to vynahradí vzniklé nepříjemnosti.

Klobouky

Doteď jste nosili vývojářský klobouk. Když máte vývojářský klobouk, tak checkoutujete, vyvíjíte, kompilujete, testujete, commitujete. Člověk s vývojářským koboukem má přístup do CVS.

Člověk s instalátorským kloboukem je někdo, kdo dostane kttv.tar.gz (nebo kttv.rpm) a chce nainstalovat kttv na svém systému. Cim laskavě svolil být pokusným králíkem. Na instalátorském klobouku je místo pro šerifskou hvězdu (viz níže).

Uživatelský klobouk bude nosit třeba dr. Pavelka, až bude kttv natolik použitelné, že v něm bude vyrábět přednášky.

Jak na to

K vývojářskému klobouku především potřebujete automake a autoconf (min. 2.12). Autoconf je k dostání u vaší oblíbené distribuce jako rpm. Automake ale v současné verzi 1.4 nepodporuje zdrojáky v podadresářích, takže jsem pro vás z Cygnusovského CVS vyrobil automake-1.4a.tar.gz a plácnul do pooh:/home/martin/k/ar/.

Instalace automake

kendy@chopper$ scp pooh:/home/martin/k/ar/automake-1.4a.tar.gz .
kendy@chopper$ tar xvfz automake-1.4a.tar.gz
kendy@chopper$ cd automake-1.4a
kendy@chopper$ ./configure
kendy@chopper$ make
kendy@chopper$ su
kendy@chopper# rpm -e automake
kendy@chopper# make install
kendy@chopper$ cd ..
kendy@chopper$ rm -rf automake-1.4a

Inicializace

Nejdřív musíte provést inicializaci v adresáři plpoint:

aclocal
autoheader
automake -a
autoconf

To je nutné teď poprvé, potom vždycky když nově checkoutnete. Při updatu né.

Kompilace

Potom si můžete vývojářský klobouk vyměnit za instalátorský a mocným hlasem pronést ./configure; make dep all. To je napoprvé. Při dalších kompilacích stačí už jen make, které funguje i v source, takže se vám nerozbourají makra v editoru.

Pokud budou problémy se závislostmi (což asi kvůli té nové verzi automake budou), dejte make dep. Funguje to z plpoint i ze source.

Instalace

A nyní chuťovka: na instalátorský klobouk si připlácněte šerifskou hvězdu (já na to používám su) a rozkažte make install. Dostanete dáreček do /usr/local/bin/ a /usr/local/share/kttv/. S uživatelským kloboukem odkudkoliv vyvoláte kttv. Se šerifskou hvězdou make uninstall opraví /usr/local/ do původního stavu.